33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Arkitekturë / Antikiteti / Lashte Arkitekturë

  Reklamim 
Gur mbetet i një tempull të lashtë me myshk i mbuluar me bar dhe barStruktura e para mureve me hapje për dritare dhe dyer
Objekti është i përkrahur nga numri i madh i kolonive me barin e gjelbër manicured
hapat e gurit dhe mbetjet e tjera të strukturave bazë të fuqishme për të ngritur
Një lloj tipik i strukturës për të qëndruar sundimtarët lashtë grekBritania e lashtë të forcuar banorët vendas nga pushtuesit romake
Figura e njeriut gdhendur në gur male
Vendi i ish madhështia dhe lavdia e pushtimit romakBatist ndër të cilat ngrihet një ndërtesë kineze në formën e pagodas
ndërtimin e grek të vjetër mbi një kodër të vogël të ndritshme me diellRrënojat e blloqeve gri dhe kafe para se të renovimit të mëdha
korridor forma në natyrë të harqet e shtyllave mbështetëse dhe livadh manicured jeshile
Një kështjellën e lashtë anglisht në afërsi të sigurisë së përsosur lëndinë e gjelbërKulla e keshtjelles: trashëgimi i vetëm i bukuri të fundit numërimin e vjetër polonisht
Lashtë romake Coliseum tërheq turistë nga e gjithë botaNdërtesa e lashtë në fazën e fundit të shkatërrimit në shkretëtirënIsh-qendra sportive, duke shkaktuar turmë e aventurierë nga e gjithë bota
Fundam strukturat e vjetra arkitektonike të ndërtuara me tulla ngjyrë kafe
Fotografi e një kështjelle të lashtë në kodër, në të cilën ishin kujtimet historike dhe shembur muretAntike gdhendur figura në pjatë me imazhin e sundimtarit dhe ata mbuluar perandor e diellit
Ndërtesa e lashtë shumë histori për të jetuar të përgjithshme në harmoni me natyrënRrënojat e kështjellës ndodhet në tumë është një magnet për turistëtStruktura Gjigandi lashtë me vlerë të lartë arkitektonikeNë krijimin e lashtë e dominuar arkitekti kolona, harqet, harqet
përballen gdhendur e një hyjni të lashtë në pjesën e sipërme të tempull fetar
Muret e trashë të një fortesë ushtarake. Kalaja është e shtigje të mirë-ruajtur në mesin e livadhet e gjelbër
Amazing për ndërtimin e saj bukuri - krijimin e një arkitekt të aftëkala kohë të gjatë braktisur në mounds ulët e Francës
Mbeturinat e dinjitet të kaluarën dhe të pasurisë së në perandorinë e Lindjes së lashtë
Arti arkitektonike mishëruar në jetën në kontinent e AzisëNjë sasi e madhe e blloqeve prej guri në vend të objekteve të lashtë e një natyre fetareGreen HOPS ngjitje mbi ndërtimin e vjetër. Shtyllat mbështetëse brickwork

   WORLD PHOTOS / Arkitekturë / Antikiteti / Lashte Arkitekturë
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
© 1995-2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.
TopPhoto.ru -  Photographer —