33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Arts / Fe / I njomur me rërë dritaret

  Reklamim 
Imazhet e njerëzve në gotë ngjyraHistoria e qelqiFigura me copa të vogla me ngjyrë qelqiShenjtëve DiskutoLėndėt Fetare
Visual Arts. Pikturë mbi qelqVizatim në kishë dritare me ngjyrë qelqiImazhi i MbretitGrupi i njerëzve që vdiqën në afërsi të krevatFaza e bashkësi,
Shumëngjyrësh dritaret brenda kishësWhite lilies imazhin në gotëShpėtimtar dhe njerëzit në anijen eNxënësi dhe mentoritSimbol më të madh të pushtetit, e stemë në gotë
I Mbretit në kopsht me fener në dorëJezu Krishtin e kryqëzuarNë kryq. Shpėtimtar dhe engjëjtVirgjëresha midis reve mbi një gjarpër i gjelbërVizatim në dritare. Ky superioritet i verdhë tones
Dritaret e Verdha qelqiPicture një njeri në gotëMinistrat e kishësCross përkundër sfondit të njomur me gotëDark purpurtë lule mbi një sfond të verdhë, dritare qelqi
E imazhin e Jezu Krishtit në gotëBurra. Dhe sundimtari i tij asistentFragment nga BiblaKëmbët e madheAngel Maria njoftoni një lindjes
Green fletët e lule në sfond të verdhëE fëmijëve dhe e vjetërKalorës në uniformëTë diçiturë nën fotoFemrat në Kryqit shpëtimtar
Gjithkush ka tyre kryq. Komplot të BiblësKrishti dhe kryqiRingjalljen e Jezu KrishtitPredikimi Krishtit dishepujve të tij pas ringjalljeSulm ushtarëve të Krishtit
Varrosur të vdekurit KrishtitImazhet e shenjtorëve më të madh në gotëShenjtë PopulloreFigurat e shenjtorëve në gotë njerëz me njollaHistoria e librit të Shenjtë e të krishterëve
Krishti gjatë lutjes dhe engjëllShëtitës udhëtarëtE fëmijërisë pagëzimitAlert Angel Maria lindjes së djalit, JezusiVizatim në gotë
Gjeometrik në forma qelqiBottom ryasy. Imazhi në gotëMbishkrim dhe degës bimëveTas mbi meshkujKijametit e Shpëtimtarit
Gjatësia e Krishtit mbi një grup njerëzishPranimi në KingNjë djalë i ri dhe një libër me stilolapsFigura e ngjyrosura qelqiPërbërja e lule nga qelqi me ngjyrë
E një të riu në blu lyej me një libër në duart e tij dhe një kohë të gjatë nuk nënshtrohemVajza dhe djaliAngel me një fjongo në duart eAngel në një pallto e kuqeShkrimi i Shenjtë Letra e Pejgamberit
Diskuto e priftërinj në tempullAngel me një kryq në duart eAngel me një dorëNjë djalë i ri me kryqëzim të Krishtit në duart eMulti-colored cubes qelqi
Gra të reja dhe të moshuaritMulti-colored piktura të ngjyrosura gotë në kishëUrti burra flisni me djemJezu Krishtit në një perde të kuqeDiamante e bardhë, jeshile, portokalli
Dritaret colored gotë me elementeShumëngjyrësh gjysmërrethor sheshet e dritareveKryqëzim i imazhin e Krishtit e me njolla qelqiLindjet, pagëzimit dhe vdekjen e KrishtitKomplot të Biblës
Kryqi mbi fotoFazat e jetës ShpėtimtarMësuesi dhe nxënësiBaby dhe nënëPredikimi Jezu Krishti
Një vajzë me një ngjyrë blu në shiritin e flokëveFigura në fund të përbërjesFaljeKryqi dhe tepelekuKrishti dhe pasuesit e tij
Një djalë i ri me një filxhan në duart e tij dhe libratNjë grua me një aftësi për të shkruar dhe të kalojnë në duart eMbretëresha me një kryq në dorëNë fund të fundit pjesë e veshjeve. Mbishkrimet në pjesën e poshtme të fotografisëParcela të mëdha colorful gotë piktura
Krishti me fëmijë në duart eImazhet e njerëzve dhe jetën e tyre në dritare e kishësDepictions e kafshëve dhe makinave në dritaren e kishës gotë me njollaDritë e gjelbër dhe të verdhë kuti prej qelqiKisha Hall

   WORLD PHOTOS / Arts / Fe / I njomur me rërë dritaret
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
© 1995-2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.
TopPhoto.ru -  Photographer —