33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Qytetet / Amerika / Çikago

  Reklamim 
Banka Kombëtare në Çikago në mesin e parkut të qytetit të gjelbër për pjesën tjetër të punonjësve të bankësOrën e famshme e qytetit në Çikago për të treguar historinë e krimeve të mëdha urbaneshtëpi të Energjisë për të shpëtuar me një çati të sheshtë për klasat e arabisht gjë e preferuar
Rrokaqiell me antenave të transmetimit për komunikimet në Çikago furnizimin me bosët e madheNjë numër i rrokaqiejt në brigjet e liqeneve të pastër Chicago
Burim i famshëm në Çikago me ujë për not kundër rrokaqiejt e institucioneve financiareFuqia e Amerikës i jep leje për ndërtimin e xhamisë më të madhe në Çikago
punën arkitektonike e artit një ekip të shkëlqyer të arkitektëve të rinjtempull urbane guri ndër xhungël e betoni dhe hekuri
Fituesi i Monumentit kalë në Luftën e Amerikane e Pavarësisë kundër Anglisëkolona të mëdha arkitektonike si pjesë e një ndërtese të fuqishme me të ardhmen e suksesshme të lehta arch
Qyteti është i fshehur pas kupën mermeri, druri dhe xhami shpreh një simbol i pushtetitGdhendje dragons, gjarpërinjtë dhe bishat fantastike të ketë një shfaqje të forcës dhe fuqia e pronarit në shtëpi
Hyrja për politikën e SHBA për bllokimin e arkitekturës murit elegante e vdekjes dhe jetësStruktura arkitektonike në formë të podium si një shpërblim financiar për punë të mirë në krijimin e
Far vjetër në breg të liqenit në pritje të anijeve dhe jahteve për qytetin e pasur me banorëtshtyllat e mbushur mbështetjen e ndërtimit dhe të popullaritetit të Amerikës të presidentit Obama e
Zyrat e ndërmarrjeve të mëdha e të cilit fasade tregon prosperitetin dhe rentabilitetin e themelimit
Multi-fasadë me ngjyrë të ndërtesës tërheqëse, misterioze e saj astrologët amerikanafresk gjeometrik në vend të dritares xhami si një strukturë e thjeshtë arkitektonike ornament
Një pjesë e artit arkitektonike, si një dëshmi e mendimeve të personit pafundme krijuese të
Formë të sakta gjeometrike drejtkëndësh si një prototip të një ndërtim gjigandNjë numër i shtëpive të shtrenjta përgjatë bregdetit të liqenit të
Ndërtimin e një organizate ndërkombëtare pa kompleksitetit arkitektonike në një formular të thjeshtë
Një aplikacione të vogla arkitektonike të ndërtimit në sfond të një druri guri i madhpara dyerve hekur i punuar me kuriozitete është një simbol i suksesit financiar dhe prosperitetit
Mbrëmje kohë në breg të liqenit Michigan, ku një lundrojnë vetëm rrëshqitje me anë të ujit në kuadrin e skyscrapersZona e Gjelbër e qytetit të Çikagos për të jetuar për familjet e reja me fëmijë nga të ardhurat e mesme
Agim artë midis skyscrapers si ringjalljen e strukturave guri
Një urë dy-katëshe qytetet normale të mëdhaMëngjes në këmbë përgjatë liqenit në biçikleta në rrugë nga asfalt
pasqyrë Mirror në ujë pranë ndërtesave gjatë
Piedestal është zbukuruar me një bollëk arkitektonike e freskoNjë mur i murature e cila e ndriçon far tetëkëndëshBukurinë dhe pasurinë e mendimit arkitektonik se ndërtimi i një kurorë me falënderim arkitekt
Monumenti i marrëzi njerëzore dhe i pashembullt idiotësi

   WORLD PHOTOS / Qytetet / Amerika / Çikago
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
© 1995-2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.
TopPhoto.ru -  Photographer —