33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Qytetet / Kanada / Otava

  Reklamim 
Ndërtesa e ambasadës britanike në Kanada. Zhvillimi i flamurit të Britanisë së MadhePatinazhi me pengesa për një kalim kohe atlet kanadez
Procesion në rides kalë në pallat. Në festës përgjatë rrugës varur flamujt kanadez
Fjala e grupit popullor jazz kanadez të hapur
skulpturë kolektive e ushtarëve të vrarë në Luftën e Dytë Botërore
Lloji i Otavës me një fluturim zogu. Bakrit, kulmet e jeshile
Izobilniy në tregjet e kapitalit kanadeze: domate dhe kastravecat, lakër dhe patate, shalqi dhe shalqiPrane liqenit shtrihet një pemë. Në stol në Liqenin e Ontarios ulur çifte të natës nganjëherë
Objekti kafe e katër kate. Në lëndinë para, pemë panje rritetDizajni trotuar e një sasi të madhe të metalitMadhështia e krijuesve të artit arkitektural amazing kishës së krishterë në Kanada
Pamja e ndërtesave të vjetra me kulme të gjelbër bëri të bakrit
ndërtesë tipike e kryeqytetit kanadez është e ndërtuar nga guri dritë-gri dhe i mbuluar me çati bakër gjelbërNdërtesa e komunës qytetin e Otavës qytetit. Shkallë të çon në burim qendror të kryeqytetit
Kuvertë vëzhgimi në majë të ndërtesave të larta të kryeqytetit. Mjaft e dritat adorns site
Kupolë prej qelqi, betoni dhe hekuri ndihmon për të ruajtur monumentet e antikitetitStruktura e shekullit të 20 arkitektët kanadez prej guri kafe dhe jeshile bakrit
Shtëpi në të verdhë - ngjyra e gjelbër në një bankë të madhe - Tema e poetitClowns në një festival me balona ngjyra të krijuar një atmosferë pushimi
American Indians protestë kundër prodhimit të naftës në territorin origjinal të SHBA
Skulpture e personazhit të njohur në Kanada në një kodër të mbjellë me ngjyra të ndritshmeGardianët e mbretëreshës britanike tregon trajnimit
Nga uji në bordin shtëpie. Udhëtim në liqen për turistët
Pamje e qytetit të ndërtimit të Otavës të lartë. Bollëk e gri gjelbër dhe të lehta
Statuja e një engjëll në kryeqytet kanadez - një turmë turistët vend
Dritat përgjatë rrugës mësoj kryeqytetit kanadez
Pamje nga helikopteri nga ana e Otavës, gjendet pranë lumitSallën e madhe ka mbledhur një numër të madh të spektatorëve në shfaqje më të shtrenjtë e Kanadasë
Hall Galeria e Arteve në kryeqytet kanadez është pikturuar në demokraci të ngrohtë, ngjyra njerëzore kanadezFestuar ditën e pavarësisë jashtë kanadez në parkun qendror të kryeqytetit

   WORLD PHOTOS / Qytetet / Kanada / Otava
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
© 1995-2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.
TopPhoto.ru -  Photographer —