33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Tjetër / Miscellaneous / Mayan hieroglyphs

  Reklamim 
Shiko me gur. Tempull me material të bardhëMur me krerët e dragonsPiramida me gurImage Figura e një fytyrë njerëzore mbi murModelimi në mur me bronz
Piktura në mur. Temat historikeNjë qilim me një model të betejësPergamenë me shkrimet e shenjtaNjë vështrim në jetën eNjë pikturë e pikëpamjet fetare të popullit
Një vështrim në konceptin e kombitKalendar Maya.Tabela vetëm numra të hyjnë njerëz Maya.Rock carvingsBronz shkurtuar fotografi në mur
Figura Relief vishnje të errëtFigura e një gjarpër mbi murTempulli me një gur mes pemëve e gjelbërKreu StonePamja e zgjidhjes. Mbetjet e tempujve
Meze MayaFigura e një qyteti të lashtë në periudhën e prosperitetitHyjnisë nga një gur

   WORLD PHOTOS / Tjetër / Miscellaneous / Mayan hieroglyphs
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
© 1995-2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.
TopPhoto.ru -  Photographer —