33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Arts / Fe / Icons

  Reklamim 
Adhurimi zotObjekt adhurimi. Karakterin e fetare e subjekteveMinistrat e kishësTë idhull në krye të rockNjë statujë e bërë gur. Mashkull
Statues e metaleve me ngjyrë ari -Imazhet e fetare perceptimit të botës në çatinë e ndërtesësNjë burrë me një të verdhë të ndritshme ombrellėnStatuja e BuddhaTë kryqëzim e Jezu Krishtit në mur midis statutet e engjëjve
Skena nga historia e BiblësStatujë. Vajza mbi një bazamentI zile nga një material të bardhë. Bronxi këmbanatBell BardhëMonk me nxënës
Statues e burrave, i elefantëve në shkallëtI njomur me rërë dritaret në muret e tempullNjë gur i madh statujëMbetjet e statuja. Kreu dhe kjo shifër për burratVarri. Statuja e metaleve kreu dhe trupin me një gur
Historia e statujat. Procesi i varrimitXhamiaMulti-colored njomur qelqi. Qoshku me statutetPamja e Virgjëreshës me Fëmijë dhe të engjëjve,Statujë mermeri e bardhë në shesh
StatujëEkspozitave nga strukturën dhe metalikeNë muret e shkatërruara tempull çifutPipe organLast Image darkë
Tiger nga muret e tempullHistoria e BiblësPërbërja e skulpturës. Në kohën e lutjesNë varrPiramida
Fil-një shenjtë e kafshëveE tempulli me statuja që përshkruajnë në muret e pikëpamjet fetareTemple. Nxirren sytë dhe flamuj shumëngjyrëshMulti-colored copë leckëKreu i një njeriu të shkëlqyer me ngjyrë ari-metalike
Buda statujë në muret e shtëpisëStatuja e një mashkull luftëtarStone ngjyrë të artë me një kupolëStatues e tre gra në ushtri forca të blinduaraStatuja e grave në kapelë e zezë e lartë
Statuja e një gruaje me katër duarNjë burrë, në një kostum. CeremoniaStatuja e Virgjëreshës me metal nën ujëFigurë e shquar në mur. Vajzat me trupat e peshkutStatues e grave
Multi-colored kullatImazhi në mur. BattleObjekt adhurimi. Një burrë me tusksPavijon me statuja e një vajzëStatuja e të rinjve. Jezu Krishti
OrganMulti-colored gota. Statuja e shën MëriaKryqëzim në mure, një teatër i hapur dhe për ceremoni e pagëzimitTemple. Historitë nga Bibla. Statues mbi temat fetareKryqi me të metaleve sipas të artë me ngjyrë të kuqe gurë
Kryqi me imazhet e kafshëveStatujë. Burri në veshje e artëStatuja e nje peshkop. Pamja nga pjesa e prapmeStatuja e një njeriu me bazë materiale e artëStatuja e grua
Statuja e grave në kishë murLëndët fetare nëGjatë takimit të guvernatorit dhe i kishësStatues në ballë të shtëpisëStatuja e një njeriu me gojë ajar
Druri kryq me kryqëzim e Jezu Krishtit me një material të bardhëPikturë. Virgjëresha dhe FëmijësFoto. PapaStatuja në çatinë e kishës. Nga të madhëruar Virgjëreshës Mari me ChildStatuja e subjekteve fetare
Lojë me birila e metalit të verdhë gurëTas me vizatimet në mure inlaid me gurë të çmuarVizatim në gotë. Ringjalljen e Jezu KrishtitKisha me gota në duart eStatuja e shën Mëria. Qirinj
Statuja e Jezu KrishtitOpen Biblës në tryezë për lutjeEngjëjve. chariots, i shenjtëPredikuesStatujë. Monkey gjemba fruta në duart e tyre. Metal zinxhir
Shifrat e zotat mitikStatujë. Një grua me fëmijën e saj të armëve nëStatujë. Fetare pikpamjet e Rising Die.Kulla me ngjyra hartonWomen\'s statujë. Orange saten perde
Statuja e lule, vases, fabricsFigurë e shquar në mur me një të artë metalikeStatues e grave në mur e tempullVigan Statuja e shenjtë të qytetitTrupi i Jezusit pas kryqëzim
Gjatë Sunday predikimPrift katolikStatuja e priftitImazhet në tepeleku i Virgjëreshës dhe Fëmijës në e saj të armëveStatuja e një njeriu

   WORLD PHOTOS / Arts / Fe / Icons
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
© 1995-2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.
TopPhoto.ru -  Photographer —