33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Arts / Fe / Vendet e adhuroj

  Reklamim 
Në vrima KishaKatedralen e raundit kullat, KOLONAT, skulptura mbi çatiNdërtimi mbi rock skërkëRrënojat e tempull. Mbetjet e KOLONAT dhe muretZorrë e trashë dhe të bilancit të murit
I bardhë borë ndërtimit pranë mureve të qytetitTemple me tre nivelet. Hapat dhe benchesManastiri i Bardhë me nuancë trëndafili nga çatiaShtëpia e bardhë me mure dhe çati me tjegull portokalliLartë katedrale në stilin gotik. Kalaja rreth kishës
E idhull e Perëndisë. Skulpture mbi shpatin e rockStatues në ngjyra, imazhi i fetare shikimeE tempulli me domes dhe kullatZorrë e trashë, i derdhur, arches në ballë të ndërtesësLashte kishat e gur
Kisha e bardhë me mure dhe kulla bellNdërtimi i guriI njomur me rërë dritareve. Shifra në ngjyrë të kuqeKisha e mprehta me gur turrets dhe archesTregut. Tekstilit dhe veshjeve
Kalaja me dritare të vogla dhe të mprehtë protrusionsKalaja pa dritareVendi i adhurimit. AltarNë sheshin e kishës rrethKisha në fshatin
Në katedralen e stilit gotik. Katedralen e Zonja jonë e ParisitKisha katolike. Shifrat mbi tavanKatedralen e kuqe me mure dhe piktoresk domesArtë kupolë kishësKisha Vladimirovskaya
Rrënojat e tempull. Relief KOLONAT në murHapat në mur i ndërtesësNjerëzit në një vend në parlament në bazë të mureve të kishësKëmbanatNdërtesa e gri guri, e hap
E tempullit të kulturës LindoreAkute Temple TowerArtë domesTempull i KOLONAT dhe me domes e jargavanMetal çatitë komisionuar
Shkuarja në mur për të dëgjuar sermonsNdërtesa me dark-green kubeAltar. Të kryqëzim e Jezu Krishtit. Ikonat dhe statutet nga tregimet biblikeNdërtesa me mure të bardha dhe niches në mure për statujatI lartë kullat e katedralen e shigjeta
Kisha në shkëmb nga ana e detitNë oborrin e tempullNdërtesa me ballkone dhe KOLONATFlowerbeds tulips. Tempull i kullës me një zileVendi për Prayer
Benches. Icons, skulpturë, candlesticksObjekti është rrethor me KOLONAT në mureDuke ndërtuar me kulla katroreRound katrore dhe kullat e ndërtesësKisha në dritën ngjyrë të verdhë
Të pjatë me imazhin e kryqitManastiri në kodërE tempullit me dy kullat bellKisha katolike. Ikonat në muret e tempullTemple. Piramida pranë hyrjes
Statuja e shenjt në hyrje të tempullI pasuri e arkitektonike ornament e fasadë e një katedraleObjekti nën çati e portokalliVendi i adhurimit. Deities e metaleve nën ngjyrën e artë. Elefant tusksMetal vases me lule
Një pamje e qytetit të lashtëHyrja në rrëzë të malitGreen oborr dhe pemëve rreth tempullRound kishësKambanë e kullës dhe
Kisha në hije e bluTë kryqëzim i Krishtit. Icons. QirinjKisha. White KOLONAT, kullat, kambanë kullë, drunj dekorativ në pragKatedralen e Zonja jonë e ParisitArches rrumbullakuar dhe kulmi
Statuja e Madonë në shkallët e tempullShën MëriaKisha, e rrethuar nga kopshti dhe shtyllatNë rrënojat e një tempulli të lashtëVendet e shenjta të kultit
Brenda mureve të kishësNë territorin e kishësStatuja e Virgjëreshës Mari dominon hyrje të tempullMinistrat e kishësGratë në muret e shtëpisë
E tempullit e arches, ballkoneAkute arches tempullXhamiaKryqi mbi hyrje të kishësI pistë në shkallët në hyrje të kishës
Artë kubeProcesion në muret e tempullTempull i bardhë me mure dhe shumë të korridoreveMozaiku. Komplot të Biblës në mur e tempullColorful skulpturë dhe lule në muret e tempull
Harku dhe shatërvanAnije pranë mureve të tempullImages pranë tempullin e dragonTemple i UjitSkulpture nën ombrellën e metaleve

   WORLD PHOTOS / Arts / Fe / Vendet e adhuroj
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
© 1995-2020 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.
TopPhoto.ru -  Photographer —